Bağlama Büyüsü

Bağlama büyüsü Hoca Seyranı

PAPAZ BÜYÜSÜ
Papaz Büyüsü, ferdin iradesine doğrudan müdahale ederek, istem dışı hareket ve düşüncelerin gerçekleşmesini elde eden ve meydana getirilen kişiye çok kısa süre içerisinde etki ederek, istenilen sonucu veren tüm zamanların en etkili büyü yöntemidir.

Bu açıdan değerlendirildiğinde, kara büyü grubunun tüm özelliklerini kapsar ve bireyin hem ruhsal aynı zamanda düşünsel yapısını bozabilecek bir etkiye sahip olduğu için insanı çok güçlü bir şekilde tesiri altına alarak, yapılış amacına ulaştırır.

Papaz Büyüsü, tüm büyülerde olduğu benzer biçimde orta çağ – pagan inanış kültüründen ortaya çıkmıştır. Bu yüzden, Hristiyanlıkla uzaktan yakından ilgisi yoktur. Hiçbir Hristiyan din adamı papaz büyüsü yapmaz.

Cemiyet büyücüye değil, büyüye isim takar. Bu yüzden, büyü yapılırken kullanılan materyaller ve büyü esnasında kullanılan ifadeler büyünün adlandırılmasında esas teşkil eder.(Örn. Domuz yağı Büyüsü, Yarasa Kanı Büyüsü, Saç Büyüsü…) Büyü yapılırken anlaşılmayan, duyulmayan sözler ve ifadeler var ise o zaman büyüyü meydana getiren kişinin kimliği veya kullandığı dil ön plana çıkar.(Örn. Vodoo Büyüsü, Buda Büyüsü…)

Bu görüş açısından değerlendirdiğimizde papaz büyüsü adı, İbranice sözler ve Süryani alfabesi kullanılması nedeniyle bu adı almıştır. Doğrusu Papazlar tarafınca yapılmazlar. Gerçekte, Hristiyan din adamları da bu tür uygulamalara şiddetle karşı dururlar.

PAPAZ BÜYÜSÜ ÇEŞİTLERİ
Papaz büyüsü bir çok fakatç için yapılabilir. Bu aşamada ifade edilebilir ki, insanoğlunun içerisinde olduğu her konu için büyü yapılabilir. Ağırlıklı olarak, yaşadığımız toplumda en sık görülen, karşı cins üzerine yapılan büyü türüdür.

BAĞLAMA İÇİN PAPAZ BÜYÜSÜ
erkek veya hanımın tam bir tutku ile kendine bağlanmasını, karşı cinse dair başkasını gözü görmemesi, o olmadan yapamaması amacıyla yapılır. Kişi büyünün etkisiyle sanki büyü yapanın kumandasına girer ve istediği gibi yönetebilecek hale gelir.

AŞIK ETME İÇİN PAPAZ BÜYÜSÜ
sevmiş olduği ferdin de aynı hislere haiz olması, kendine hesapsızca aşık olması ve büyü icra eden kişi ondan ayrılmadıkça mutlaka ayrılmaması için yapılır. Büyünün etkisine giren kişi kendindeki bu hisleri yadırgamaz ve her şey düzgüsel görünür.

GERİ GETİRME İÇİN PAPAZ BÜYÜSÜ
Ayrılan sevgili yada giden karı – koca’dan birinin ayrılma kararından vazgeçmesi ve geri dönmesi için yapılır. Ayrılma nedenini daha önce haklı bir gerekçeye dayandıran fert, sihrin etkisiyle bu kararının yanlış olduğunu düşünmeye başlar, bir süre sonra hata meydana getirdiğinı düşünerek yine

AYIRMA – SOĞUTMA İÇİN PAPAZ BÜYÜSÜ
Her şey yolunda devam ederken, ani ve sebepsiz bir halde kişi beraber olduğu eş veya sevgilisinden ayrılma kararı alır. Sihrin etkisiyle, artık bu eşiyle olan evliliği devam ettiremez hale gelir ve tekrar geri dönmeme kararıyla tamamen uzaklaşır, soğur ve terk eder. Eşler, sevgililer içinde olmasıyla birlikte aile bağlarının kopartılması amacıyla da sık sık yapıldığı bilinmektedir.

KISMET KAPATMAK İÇİN PAPAZ BÜYÜSÜ
kişinin gerek cemiyet içindeki değerlerini gerekse aile veya karşı cinse olan enerjisinin yok edilmesi nedeniyle her şeyini kaybetmesine neden olur. İş yaşamında yaşanmış olan rekabet ve çekemezlik sonrası ansızın her şeyin ters gitmesi, haiz olunan kıymetlerin kaybı şeklinde kendini gösterir. Diğer taraftan, ilişkiler ve evlilik mevzusunda meydana getirilen büyülerde ise birey yıldızının düşürülmesi nedeniyle çevresindeki kişileri kaybeder yada kimsenin dikkatini çekmez.

CİNSEL TERCİH İÇİN PAPAZ BÜYÜSÜ
Hemcinsinin kendisine olan hislerinin arttırılarak, aynı hislere haiz olması ve cinsel tercihini değiştirmesi amacıyla yapılır. Büyünün etkisiyle birey artık büyü yapana gönül verir ve ondan ayrılamaz.

CİNSEL BAĞLILIK İÇİN PAPAZ BÜYÜSÜ
erkek yada hanımefendiın cinsel fonksiyonlarını tamamen durduran, bilinen en yaygın büyü türüdür. Birlikte olan çiftlerin ayrılmalarını sağlamak ve intikam almak için yapılır. Büyüye maruz kalan fert yapılış yöntemine göre kimi zaman sadece eşine kimi zaman ise tüm karşı cinsel anlamda tepkisiz kalır.

Papaz büyüsü yapanlar, fakatçlarına yönelik olarak istedikleri her insanı çok güçlü şekilde tesir altına alabilecek çalışmalar yapabilirler. Bu büyünün en önemli değişiklığı, büyüye maruz kalan birey kendindeki değişikliği asla kabullenmez, bunun naturel olduğunu düşünür ve ısrarla büyülendiğini inkar eder.

PAPAZ BÜYÜSÜ ETKİLERİ
Papaz Büyüsünün etkisine girmiş olan kişide kısa sürede ani değişmeler başlar. Bu değişim, bireyin iradesi dışındaki bir zorlamadan kaynaklandığı için olağan olarak değerlendirilir. İlerleyen zamanlarda ise artık her şey sihrin etkisiyle amacına ulaşmış hale gelir. Büyünün tesirinde olan kişi, yaşadığı his yoğunluğu veya vakaları yaşamın akışına bağlar. Değişimin farkında olmaması nedeniyle, çevreden bireyin değiştiğine dair ifadelere şiddetle karşı gelir. Müdahale edilmediği zaman tesiri ömür süresince idame eden bu güçlü büyü kişiyi tamamen denetim alır ve bu şekilde devam eder.

Örneğin; Aşık etme yada bağlama için yapılan büyülerde, kişinin hislerine müdahale edilmesi amacıyla cinler görevlendirilir.

Papaz büyüsünde adam için kadının tane kanı (Aybaşı kanı, Hayız kanı, Regl kanı), kadın için adamın menisi kullanılmaz. Papaz büyüsünde zorunlu kalmadıkça yedirme-içirme yapılmasına gerek yoktur. Bu büyüler papaz büyüsü sınıfında değildir, tane kanı büyüsü olarak adlandırılır.

Fert evini, eşini, çocuklarını, işini hatta duruma gore şehrini değiştirip sevmiş olduği bireyin yanına tekrar ayrılmamak üzere gider. Adeta esir olur. Sadece o bireyin yanında refah ve mutluluk bulur. Bu vaziyet kendisine son derece normal olarak gelir. !!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu